m

לורם איפסום הוא כינוי לטקסט חסר משמעות לחלוטין - הנקרא לפעמים גם דמי טקסט או ג'יבריש - ומיועד להיות ממוקם בסקיצות עיצוביות - של עלונים, מגזינים, מודעות, אתרי אינטרנט וכו' - במקום הטקסט האמיתי הסופי - עד שיהיה טקסט אמיתי.

עדכונים אחרונים
עקוב אחרינו
GO UP

עתיד במידבר- בית מדרש יוצר

Price
Scroll down

עתיד במידבר- בית מדרש יוצר

per person

עתיד במידבר- בית מדרש יוצר

פרטי התקשרות:
טלפון נייח: 08-6585484
מייל: shai@bamidbar.org
פייסבוק: www.facebook.com/bamidbar
כתובת: נחל צין 42

עתיד במידבר תיירות תוכן קהילתית : לגעת, לפגוש, לטעום ולהתרגש :
תיירות עתיד במידבר, הדרכות תוכן איכותיות בירוחם וסביבתה לקבוצות ולכל המשפחה.

השילוב של לימוד המקושר לטבע מעניק מימד  נוסף ללימוד הטקסטואלי. בלימוד זה נתנסה בחווית הלימוד בחברותא ונראה שהיהדות היא של כולנו. מפגש מעמיק מהנה הגורם לאדם לחשוב על ערכי ליבה.

 

הקהילה ההודית ובית הכנסת שערי רחמים

סיפורם המופלא של עולי הודו (קהילת בית ישראל) . החיים בבומבי הגעתם  לירוחם. ממנהגי הקהילה. הסיור כולל ביקור בבית הכנסת ההודי ויכול לכלול פעילות תיגוף (מעגל מתופפים כולל תיפוף על הגוף ) עם יגאל דן מנהל  להקת צלילי ראג מתופף ומוסיקאי.

על החוויה ההודית ניתן להוסיף גם ארוחה הודית במסגרת המבשלות של ירוחם.

דרך מפגש עם גרעיני ההתיישבות של הציונות הדתית, ונסיים בצעירים בני ירוחם שבוחרים לשוב ולקבוע את ביתם בירוחם . דרך מסלול זה ננסה להבין את ה"נס הירוחמי" וכיצד הוא רלוונטי לחיים שלכם.

 

מדעים ורובטיקה בירוחם:

ירוחם הופכת בשנים האחרונות למעצמה של מדעים ורובוטיקה. מפגש עם יוזמי מהפכת החינוך ומפגש אם נציגי קבוצת הרובוטיקה יגרמו לכם לשנות את כל מה שידעתם וחשבתם על ירוחם על יזמות על חינוך ובני נוער  . הסיור כולל מפגש והסברים בסדנת הפעילות של נבחרת הרובוטיקה ו/ או במרכז המדעים.

 

מחפשים את המקום:

מחפשים את המקום בירוחם : משחק משימות אינטראקטיבי בו נשלחות  עד 13 קבוצות  עם מפה ושאלות מנחות למשימת חקר ולאתגרים שונים   ברחבי ירוחם. המשחק מלווה בעבודה עם פלא-פונים . בחלק גדול מהמקומות סריקה של ברקוד תעלה דמות שתספר על המקום אליו הגיע הקבוצה. בסופו של המסע כל קבוצה מציגה את אשר למדה, ואנו עורכים ומקרינים וידאו קליפ שמורכב מתמונות וראיונות שנשלחו אלינו במהלך הסיור מהמשתתפים.

 

למה ניתנה תורה במידבר:

למה ניתנה תורה במידבר : לימוד בחברותות  המבוצע בלב המדבר או בתצפית המדהימה של הר אבנון . לימוד העוסק בשאלות של זהות יהדות ורוחניות.

סלימה – סיפורה של יזמית בכפר בדואי בלתי מוכר:

מפגש עם סלימה בדואית, אם לשבעה הנלחמת, כנגד כל הסיכויים  על שינוי מעמד האישה בכפר רחמה, כפר בדואי בלתי מוכר בפאתי ירוחם. בסיור ובביקור זה נכיר את אורח החיים הבדואים . את השינויים העוברים על החברה הבדואית , ונתוודע אל האתגרים  והמצוקות של תושבי ישראל הבדואים.

 

עפיפונים וחזון:

פעילות יצירתית  בה באמצעים פשוטים המשתתפים יבנו עפיפון יכתבו עליו את  החזון או המשאלות שלהם ויפריחו אותו/ אותם  לשמיים. הדיון מתחיל בפעילות של בחירת כרטיסיות של  הגיגים ואמירות בנושא החזון.

לאחר מכן בנייה של העפיפון תוך הטבעת החזון האישי בו, שיתוף עם אחרים . ו… הפרחת העפיפון .. לאחר ההפרחה נדון בנקודות ההשקה והדמיון הקיימים בין הפרחת חזון להפרחת עפיפון. פעילות מהנה המאפשרת שיתוף חיבור ומחשבה בין חברי הקבוצה. מתאים מאוד למקומות עבודה. וקבוצות שרוצות להעמיק היכרות ולשוחח על DNA ארגוני בצורה מהנה ושונה.

 

פאנל תושבים:

פאנל תושבים : מפגש עם דורות שונים של תושבים שהגיעו לירוחם . החל במפגש עם וותיק שמצא עצמו "חלוץ בעל כורחו" הוא מספר חוויות כואבות מימים ראשונים בהמון הומור תקווה ואופטימיות . מפגש מאלף, מצחיק, שזור אהבה וציונות..

תיירות  עתיד במידבר, מספרת את סיפור החלוציות בירוחם מעיניהן של האוכלוסיות המגוונות הגרות ביישוב וכן את סיפור הנס הירוחמי . כיצד מסוף העולם שמאלה הפכה ירוחם למקום מתפתח שקשה למצוא בו בית.

אנו מובילים, שוזרים ותופרים  יום של פעילות ערכית, חווייתית מהנה אשר מעניקה ערך מוסף ותחושה של תרומה לכל המשתתפים בה.

הדרכה בעברית אנגלית ורוסית.

ניתן להזמין מיחידת תוכן בודדת  ועד יומיים פלוס  של הדרכה.

 

רשימת פעילויות מומלצות לקבוצות בירוחם :

מבשלות:

המבשלות של ירוחם  ארוחה מרוקאית כיד המלך בבית אותנטי של אחת מ"המבשלות של ירוחם". פרויקט חברתי בו הקבוצה מתארחת בבית ירוחמי, מקבלת ארוחה הכוללת: שמונה סוגי סלטים, מנת פתיחה, קוסקוס, מנה עיקרית, תוספות שונות, קינוח, ותה. קפה.  אך עיקר החוויה היא לשמוע את סיפורם של בעלי הבית ולהיפגש מפגש פנים אל פנים עם אנשי ירוחם וסיפורם המרגש.

 

סיור בין מכתש לאגם:

סיור בין מכתש לאגם : סיור הכולל טבע. היסטוריה ותצפיות נוף באזור ירוחם. מהאגם ובאר הגר דרך העיר ועד למכתש ירוחם. סיור המשלב נוף אנושי עם  נוף מפתיע של מים, צמחיה, היסטוריה ומדבר. (יש אפשרות לשלב רכיבת אופניים בסיור)  .